Uherský Brod - Dobrosrdečnost se nevyplatila muži zUherského Brodu. Důvěřivce zastavili, ve středu 11.března večer dva neznámí muži, kteří městem projížděli vautomobilu.

„Ptali se, kudy se dostat k nemocnici. Oslovený muž jim řekl, že ve městě je pouze poliklinika a vysvětloval jim, jak se k ní dostanou. Muži v autě jej ale požádali, aby jim radši cestu k poliklinice ukázal sám, že jej zavezou zase zpět,“ popsala událost hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Cestou k poliklinice zazvonil jednomu z mužů telefon. Velmi naléhavě se údajně vyptával lékaře na stav jejich blízkého. Po zavěšení požádal dobrotivého muže o pomoc. Potřebují prý okamžitě zaplatit peníze na lékařský zákrok, nemají však české koruny.

Muži v autě mluvili slovensky a maďarsky, kdy popisovali nehodu kamionu a zranění kamaráda. Sedmdesátiletý muž jim slíbil, že jim peníze půjčí. Dvojice mu na oplátku slíbila, že hned, jakmile banka otevře, rozmění dolary, které mají s sebou a půjčku mu vrátí i s tučnou odměnou.

Že by podobnost čistě náhodná? O velmi podobném způsobu vylákání finančního obnosu jsme informovali ve středu. Čtěte více.

Muže zavezli k němu domů, kde jim nakonec půjčil třicet tisíc korun.

„Do zástavy dostal od dvojice zamčený kufr, ve kterém měly být dolary. Z domu jej osádka zavezla zpět k místu, kde jej oslovila. Po několika hodinách, kdy stále nikdo na smluvené místo nepřijížděl, se muž podíval do kufru a zjistil, že je prázdný,“ dodala policejní mluvčí. Událost pak podvedený muž oznámil uherskobrodským policistům. Pachatelům nyní hrozí až tři roky vězení.

(kO)

12.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.