"Několik minut po půl desáté přijalo v pondělí 8, března stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o sociálně nepřizpůsobeném muži, který vytáhl zpoza pasu pistoli a namířil ji na svého známého. Aniž by došlo k výstřelu, měl zbraň po chvíli opět schovat za pas,“ popsal zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.Opilý muž mával přímo v centru Zlína střelnou zbraní. Strážníci mu ji proto odebrali a předali ji společně s celou věcí správnímu orgánu.Zabavená zbraňZdroj: Městská policie Zlín

Jen o šest minut později dorazila na místo hlídka městské policie, která vzápětí zjistila, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže ze Zlínska.

„Ten se na místě nacházel společně s dalšími osobami z komunity lidí bez přístřeší. Strážníkům sdělil, že u sebe žádnou zbraň nemá, ale následně vyšlo najevo, že lže. Hlídka totiž využila svého zákonného oprávnění a o pravdivosti tvrzení se přesvědčila,“ podotkl Pavel Janík.

U muže strážníci skutečně našli krátkou střelnou zbraň připravenou k okamžitému použití. „Že se jedná o plynovou pistoli, nemohlo být laikovi na první pohled zřejmé, a znepokojení oznamovatele tak bylo více než pochopitelné,“ upozornil zástupce ředitele zlínských strážníků.

Od ostatních přítomných hlídka zjistila, že se o úmyslné ohrožování nejspíš nešlo a dotyčný se jim chtěl pistolí prý pouze pochlubit.

„Počínal si ale při tom poněkud neobratně a není se čemu divit, když následné orientační vyšetření prokázalo, že mu v krvi koluje 2,4 promile alkoholu,“ vysvětlil Pavel Janík. Strážníci proto opilci zbraň odebrali a předali ji společně s celou věcí správnímu orgánu. „U něj se bude muž zpovídat z přestupku podle zákona o střelných zbraních a střelivu, za který mu hrozí pokuta až do výše třiceti tisíc korun,“ uzavřel Pavel Janík.