Podle dostupných informací měl ženu zabít její sedmadvacetiletý vnuk, údajně kvůli penězům. Policie v pondělí k případu nechtěla sdělit žádné bližší informace.

„Mohu jen potvrdit, že jsme šetřili násilný trestný čin, který jsme vyřešili během jednoho dne,“ potvrdila mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Soňa Svobodová. Dodala, že bližší informace policie poskytne až na tiskové konferenci v úterý.

Podle důvěryhodných informací, které se Deníku podařilo získat, se do domu zesnulé vloupal její vnuk. Chtěl jí ukrást peníze. Žena se však vzbudila a přistihla ho. Na to její vnuk muž reagoval tak, že babičku začal škrtit, pak ji bil a nakonec na ni vzal sekyru. Seniorka jeho útok nepřežila, podle informací Deníku příčinou smrti bylo uškrcení.

Událostí jsou obyvatele obce zděšení.

„Tušili jsme, že se jí něco stalo, když tu přijelo tolik policistů. Nic bližšího ale nikdo z nás neví. Každopádně je to pro nás rána. Byla to hrozně hodná paní. Nikdy s nikým neměla problémy. A jestli to byl skutečně její vnuk, tak to mě o to víc překvapuje. Vždycky o něm mluvila hrozně hezky,“ reagovala místostarostka Březůvek Marie Kaláčová.

Pachateli v případě, že mu soud prokáže vinu, hrozí až výjimečný trest. „Mohu potvrdit, že jsem okresnímu soudu podal návrh na vzetí muže do vazby, který v pondělí odpoledne akceptoval,“ potvrdil státní zástupce Roman Kafka.