„Při potyčce vystřelil z legálně drženého revolveru padesátiletý muž na o rok staršího muže. Poškozený utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vesnicí začínají kolovat bližší informace o okolnostech případu.

„Zaslechla jsem, že to snad mělo být někde ve Starém Zubří. Ale kde a kdo to netuším. Jen vím, že je jeden mrtvý,“ sdělila redakci místní obyvatelka Kateřina.

V první variantě se objevila domněnka, že střílel muž, kterému přezdívali kovboj. Jiní zase tvrdí, že právě kovboj byl obětí. Jak to doopravdy bylo vyšetřují policisté.

Podle některých Zubřanů došlo k incidentu ve Starém Zubří v dolní restauraci u házenkářského hřiště.

„Střílel místní chlapík. Měl s sebou psa a to se nelíbilo jinému hostovi. Tak vytáhl pistol a natvrdo ho zastřelil,“ popsali obyvatelé, kteří si nepřáli zveřejnit jméno.

„Ještě že se nestala větší hrůza. V hospodě byli v té době servírka a další dva hosté,“ dodali místní s tím, že teď je restaurace zavřená.

V souvislosti se sobotním tragickým činem připomněl na sociální síti další, ani ne měsíc starou událost Ondřej Opálka.

„Čím dál lepší v tom Zubří. Nejdřív skončil těžce zraněný člověk napadený kladivem a teď už se i střílí,“ netajil pohoršení.

Policejní mluvčí Milena Šabatová sdělila, že krajští kriminalisté na případu intenzivně pracují. Motiv a okolnosti jsou předmětem dalšího vyšetřování.

„Proto nyní nebudeme poskytovat bližší informace,“ řekla v neděli ráno.

Ani vpodvečer nebyla sdílnější.

„Stále probíhá vyšetřování, dnes určitě žádné informace neposkytneme. Nejsem si ani jistá, jestli budeme k případu něco sdělovat už v pondělí,“ uzavřela mluvčí.