Muže policie obvinila za zločin loupež, za což mu v případě prokázání viny hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

„Obviněný začátkem listopadu loňského roku pod vlivem alkoholu napadl v Otrokovicích cizího osmačtyřicetiletého muže a pod pohrůžkou použití nože po něm chtěl peníze,“ přiblížila za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní se napadený muž se svým vozidlem vracel ze zaměstnání po osmnácté hodině večer. Zaparkoval v Otrokovicích a šel k domu, v němž bydlí. Znenadání na něj zezadu zaútočil cizí mladý muž, který ho strhl na zem, přiložil mu ke krku lovecký nůž o délce čepele 18 centimetrů a žádal po něm vydání peněz.

„Napadenému muži se podařilo ze sevření dostat, přičemž utrpěl zranění na ruce. Z místa utekl a ihned zavolal na linku tísňového volání policie. Záchranáři poté muže převezli k ošetření do nemocnice,“ přiblížila mluvčí policie.

Současně doplnila, že policisté z Otrokovic útočníka podle popisu záhy vypátrali blízko místa incidentu. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu, zkouška na přítomnost drog v organismu vykazovala také pozitivní hodnoty. Muže zadrželi a pro potřeby trestního řízení zajistili také lovecký nůž, s nímž měl útočit. Poté, co ho kriminalisté obvinili, se mladý muž začal vyhýbat dalšímu vyšetřování. Vyhlásili proto po něm pátrání.

„Muže koncem února zadrželi policisté v České Lípě. Třikrát soudně trestaný recidivista, který byl poprvé trestaný již jako mladistvý, se ke svému jednání nepřiznal. O jeho vině a trestu nyní rozhodne soud,“ doplnila Monika Kozumplíková.