Z řeky totiž vylovili 250 kilogramů masa. Při šetření se pak ukázalo, že za vše může firma, kterou najal supermarket sídlící na Burešově. Té teď hrozí milionová sankce.

„Po hladině plavaly drobné kusy odřezků masa a zbytků masných produktů. Celá plocha vodní hladiny byla pokryta mastným filmem a kolem toku byl cítit silný zápach. Proto jsme okamžitě položili dvě norné stěny před soutokem do řeky Dřevnice,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že po třech hodinách se hasičům podařilo vylovit z říčky celkem 250 kilogramů masných produktů a emulzí, kteřé ukládali do záchytných nádob.

Mezitím hlídka strážníků procházela proti proudu říčky v doprovodu zástupkyně odboru životního prostředí a hledali zdroj znečištění. „Naproti nedaleko stojícímu supermarketu jsme objevili kanalizační výpusť, odkud vytékala silně zapáchající látka. Zástupci supermarketu nám pak sdělili, že si najali firmu, která pro ně měla čistit tukové lapače. A při tom jim unikla látka do kanalizace,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Případ je nadále v šetření odborníků odboru životního prostředí a proti původci havárie bude zahájeno správní řízení. Firmě však hrozí milionová pokuta.