„Policisté v rámci noční služby dohlíželi na provoz ve Valašských Kloboukách. Když kolem nich projíždělo vozidlo Škoda Octavia, rozhodli se řidiče zastavit,“ popsala začátek akce policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Silně opilý ujížděl po chodíku i jednosměrkou

Řidič ovšem na světelná ani zvuková výstražná znamení nereagoval, naopak začal hlídce ujíždět po chodníku i v protisměru jednosměrnou ulicí.

Když sjel na polní cestu, zastavily ho překážky. „Vyběhl proto z vozidla a dal se na útěk. Jeden z policistů muže po chvíli dohnal a zadržel,“ pokračovala Kozumplíková.

Policisté zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže z Karvinska, který lhal o své totožnosti a vydával se za svého bratra - dvojče. Důvod byl prostý. „Muž má totiž zakázáno řídit až do roku 2033. Dechová zkouška u něj byla pozitivní. Nadýchal 2,3 promile alkoholu,“ dodala policejní mluvčí.

Výtečník přiznal, že v průběhu večera pil pivo a pálenku – hruškovici. Policisté muže převezli nejprve do policejní cely a poté na záchytku do Kroměříže. Za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY: