Ovětšině případů se totiž ani nedozvědí. „Období před Vánoci je typické stresem a vypětím, které se každoročně odrážejí na mezilidských vztazích. Ani letošní rok není bohužel výjimkou. Není dne, aby naši policisté nemuseli urovnávat rozpory mezi lidmi,“ vysvětlila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Řada výtržníků skončila vpolicejní cele. Tam se šel prospat iopilý muž ze Zlína, který vyhrožoval své exmanželce, že ji zabije.

„Vzhledem ktomu, že se ho nepodařilo utišit na místě, museli jsme ho zajistit a dát do cely. Jeho exmanželka ale zřejmě taky není úplně bez viny. Když se vnoci opilá nemohla dostat domů, rozbila skleněnou výplň vstupních dveří. Ato byl jeden zpodnětů, který muže rozlítil,“ uvedla mluvčí.

Alkohol hrál velkou roli ivdalším případě. „Devětatřicetiletá žena zDoubrav, která měla vdechu dvě a půl promile, napadala svého manžela. Ani vtomto případě se nepodařilo policistům situaci uklidnit. Agresivní ženu museli odvézt do cely, kde zůstala do vystřízlivění,“ řekla další případ.

Neshody mezi lidmi gradují ina veřejnosti. „Například vjednom zlínském baru jednatřicetiletá zákaznice při rozepři polila nápojem svou známou. Obě ženy měly dost vypito,“ upozornila Bartíková.

Někteří znapadených ale končí ivnemocnici. „Tam vyhledala ošetření čtyřicetiletá žena ze Zlína, kterou zbil její manžel. Při hádce ji udeřil do nosu,“ konstatovala policejní mluvčí.

Podotkla však, že přestupky proti občanskému soužití ale neprojednává republiková policie. „Zabývá se jimi pověřená obec či magistrát, kterým jednotlivé spisy předáváme. Oznamovatel však musí podat návrh na jeho projednání do tří měsíců od události. Jen vtomto případě ho úředníci projednají,“ informovala Bartíková.