„Člověka to naštve, měl jsem stravenky zhruba za 3500 korun. Kolega za 1700. Navíc se mu ztratila aku vrtačka. Ty stravenky jsme si šetřili, vždyť za chvíli budou Vánoce,“ postěžoval si jeden z okradených pracovníků Milan Havlík.

„Chlapi jeli na montáž a už jim nářadí chybělo,“ dodal naštvaný muž.

„Krádež jsme zatím neoznamovali policii, ale chystáme se k tomu,“ uvedl jeden z jednatelů společnosti. (Své jméno ani jméno společnosti si nepřál zveřejnit, máme je k dispozici v redakci.)

Dodal, že ve Fryštáku již k nějakým vloupáním v minulosti došlo.

„Slyšel jsem to, ale nevím, o koho šlo,“ dodal.

„V létě jsme museli volat policii, z okna jsme viděli dva muže, jak vylézají z okna ordinace naproti nás. Paní doktorce se prý ztratily peníze a mobil,“ uvedla mladá žena z Fryštáku.

„Zloději využívají vždy možnost snadného vstupu do obydlí tak, aby nemuseli překonávat příliš mnoho překážek. Proto je při odchodu nutné vždy řádně zavřít okna a dveře. Dveře a okna jsou jednoznačně nejrizikovější místa,“ uvedla za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní pokud zjistíte, že jste i přes provedená opatření byli okradeni, je nejlepší na nic nesahat, aby nedošlo ke znehodnocení případných stop, a krádež neprodleně oznámit na linku 158.