Zmizení první Škody Octavia zjistil její čtyřiačtyřicetiletý majitel v úterý krátce před šestou hodinou ráno. Škoda se vyšplhala na více než čtvrt milionu korun. „O tom, že před domem nestojí vůz, který tam v úterý kolem půl osmé večer zaparkoval, se osmatřicetiletý majitel dozvěděl po dvanácti hodinách. Ve vozidle měl uložené osobní věci včetně dokladů a platební karty. S vozidlem odcizil zloděj také nářadí, které měl majitel v kufru. Celková škoda činí více než sto šedesát tisíc korun,“ vyčíslila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

O třetí krádež se zloděj pokusil také ve Slavičíně. Tentokrát se mu však Škodu Octavii ukrást nepodařilo. Odcizil vložku spínací skříňky, čímž způsobil majitelce škodu asi za deset tisíc korun. „Policisté a kriminalistický technik odebrali na všech místech stopy a po zloději pátrají. Případy vyšetřují jako krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodala mluvčí.

Jakékoli poznatky k podezřelým osobám, které se pohybovaly v noci z úterý na středu ve Slavičíně na obou sídlištích, přivítají policisté na lince tísňového volání policie – 158.