V důsledku toho došlo ke změně uzavírání komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou, která je od poloviny dubna uzavírána každodenně od 7 do 18 hodin. Bohužel musíme konstatovat, že komunikace bude ve výše uvedených intencích uzavírána až do podzimních měsíců, října případně až listopadu.

Do této doby budou pokračovat práce na ohledání druhého místa výbuchu a po jejich ukončení budou pyrotechnici znovu provádět plošný pyrotechnický sběr a hloubkový pyrotechnický průzkum v okolí bývalého skladu č. 12. Připomínáme, že důvodem uzavírání komunikace je zajištění maximální bezpečnosti občanů. Pyrotechnici totiž doporučili veliteli zásahu bezpečnostní perimetr od epicentra exploze ve vzdálenosti 1 000 metrů," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policejní pyrotechnici stále nachází při ohledání místa výbuchu velké množství munice. Uplynulý pátek jsme odvezli dalších několik stovek kusů munice, kterou pyrotechnici nemohli zlikvidovat v dočasné trhací jámě ve vrbětickém areálu, do Vojenského újezdu Libavá.

Policisté připomínají, že do té části areálu, která je oplocena, stále platí zákaz vstupu.

"Během uplynulého měsíce ostraha areálu zaznamenala hned dva případy pokusu o vniknutí do areálu. Jednou to byla skupinka cizinců a podruhé turisté, kteří si chtěli přes střežené území zkrátit cestu," informovala Lenka Javorková.

Minulý týden proběhla další z pravidelných schůzek velitele zásahu se starosty obcí, které jsou v těsné blízkosti areálu muničních skladů. Pracovního setkání se tentokrát zúčastnili všichni pozvaní starostové obcí Vlachovice, Slavičín, Bohuslavice nad Vláří, Luhačovice, Haluzice, Lipová, Valašské Klobouky, ředitel pyrotechnické služby plk.

Michal Dlouhý a také pracovník Krajského úřadu Zlínského kraje. Na pracovní schůzce je velitel zásahu plk. Jaromír Tkadleček informoval o aktuálním dětí a výhledu prací na příští měsíce, přičemž další setkání proběhne koncem měsíce září.

"V případě, že nedojede k mimořádné události a počasí bude příznivé, je předpoklad, že v prosinci letošního roku práce ve vrbětickém areálu ukončíme a složky IZS odejdou," dodala Lenka Javorková. (red)

Zdroj: Youtube