Celkem šest jich skončilo v rukou policie, protože svým chováním porušili nejen návštěvní řád stadionu, ale se také dopustili přestupků proti občanskému soužití.

„Čtyři hokejoví fanoušci, kteří nebyli spokojeni se stavem utkání a s činností rozhodčího, vhodili na hrací plochu plastové láhve s tekutinou. Tím se provinili proti návštěvnímu řádu a všechny přestupce ve věku od šestadvaceti do čtyřiceti let čeká správní řízení,“ uvedla za zlínskou policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková. Podle ní se dalšího protiprávního jednání dopustili podnapilí fanoušci po skončení utkání.

„Šestatřicetiletý muž ze Zlína, u něhož dechová zkouška ukázala téměř 3,5 promile alkoholu, vulgárně napadal pracovníka ostrahy stadionu. A výtržnostem se nevyhnul ani osmapadesátiletý muž z Havířova, který napadl dalšího fanouška a odtrhnout ho museli až pořadatelé,“ informovala zlínská policejní mluvčí.

Za všechny přestupky čeká přestupce u příslušného správního úřadu pokuta a také trest zákaz vstupu na sportovní akce. Nelze vyloučit, že budou muset uhradit také pokutu hokejovému klubu.

Dopravní situace ve Zlíně 28. 1. 2019
Sníh komplikuje dopravu, Zlín stál úklid města od sněhu statisíce za jeden den