Muž nechtěl vypnout motor ani vystoupit z auta a několik desítek minut odmítal dechovou zkoušku. Nebylo se čemu divit. Nakonec nadýchal více než tři promile alkoholu.

Cizinec kradl v rodinných domech na Zlínsku, Vsetínsku i na Vysočině.
Cizinec kradl v rodinných domech na Zlínsku, Vsetínsku i na Vysočině

Oznámení o řidiči BMW, který při jízdě v protisměru narazil do vozu Škoda Superb devatenáctiletého řidiče, přijal operační důstojník ve středu krátce před sedmnáctou hodinou.

Řidič od nehody ujel a pokračoval v jízdě od Brumova – Bylnice směrem ke Štítné nad Vláří na Zlínsku. Tam se otočil a jel zase zpět. „Za železničním přejezdem vjel mimo vozovku a začal couvat. Vozidlo ale uvízlo v zatravněném příkopu,“ upřesnila v pátek policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto
Opilá mládež i zdrogovaný řidič. Policisté kontrolovali noční podniky ve Zlíně

Po příjezdu policistů řidič odmítal vypnout motor, nechtěl vystoupit, nepředložil žádné doklady, téměř nemluvil, nereagoval na výzvy. Policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk si na pomoc přivolali hlídku dopravních policistů.

Ještě před jejich příjezdem muž přece jen z auta vystoupil a zanedlouho se podrobil také dechové zkoušce s výsledky 3,18 a 3,25 promile alkoholu. „Přiznal, že od předchozího večera vypil asi dva litry tvrdého alkoholu, pravděpodobně slivovice,“ poznamenala Kozumplíková.

Čtyřiadvacetiletý mladík položil v sobotu 25. března 2023 na koleje v Zubří třicetikilový kámen. Narazil do něj vlak s deseti cestujícími.
Položil na koleje třicetikilový balvan. Narazil do něj vlak s deseti cestujícími

Dopravní policisté čtyřiašedesátiletému muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Vůz si převzal jeho mladší bratr. „Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí řidiči až tři roky vězení, zákaz řízení a peněžitý trest,“ uzavřela policejní mluvčí.