„Po kontaktu s oběma podezřelými bylo zjištěno, že se jedná o 30letého místního muže a 53letého občana nedaleké Březnice. Strážníci je poučili o protiprávním jednání, vyzvali je, aby v něm nepokračovali, a současně je pro podezření z trestného činu omezili na osobní svobodě,“ popsal zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík

S tím si však nelámal hlavu mladší z nich, který nejenže z vysoka kašlal na výzvu, aby dále neprovolával nacistický pozdrav, ale také se pokusil hlídku napadnout.

„Ta jej však během několika vteřin zpacifikovala a dotyčný se zklidnil až s pouty na rukou. Následně mu strážníci ošetřili oděrku, kterou utrpěl při kladení aktivního odporu. Provedené orientační vyšetření poté prokázalo, že mu v organizmu koluje přes 2,8 promile alkoholu,“ dodal Janík.

Oba podezřelé si na místě převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie.

Podobné projevy byly k vidění i v pátek na Jižních Svazích:

Opilí muži hajlovali, hrozí jim vězení

Dva muži minulý pátek projevovali sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Svého neuváženého jednání se oba muži ve věku jednatřicet a třiapadesát let dopustili ve Zlíně na Jižních Svazích.

„Mladší z nich v silně podnapilém stavu opakovaně zdvihl pravou ruku a vykřikoval známý pozdrav. Starší muž, který byl taktéž dost posilněn alkoholem, se k němu přidal. Vše ale zaznamenávala kamera strážníků," informovala za policii Lucie Javoříková. Muži nadýchali bezmála tři promile, dopustili se trestného činu a hrozí jim až tříleté vězení. (ex)