A v jednom případě dokonce kvůli ní málem spadla žena pod auto. A jaký je na ni bič? Naprosto žádný. Neexistuje zákon, na jehož základě by mohla být třeba umístěna do vězení.

Nepříjemný zážitek s výtržnicí měla například šestačtyřicetiletá žena ze Zlína.

„Šla jsem po chodníku přes most nedaleko obchodního centra Čepkov. Ta žena šla naproti mně, a když jsme se míjely, najednou do mě vší silou strčila. Ztratila jsem rovnováhu a málem spadla pod rozjeté auto. Byla jsem v takovém šoku, že jsem v první fázi nevěděla, co dělat,“ popsala žena, která si nepřála uvést své jméno, neblahé zkušenosti s agresivní výtržnicí. „Mám z ní skutečně strach,“ vysvětlila.

„Nebylo to ale poprvé. To samé mi už jednou udělala na autobusovém nádraží,“ dodala.

Bohužel tato paní nebyla zdaleka prvním člověkem, kterého obávaná Zlíňanka napadla. „Už jsem to slyšela od více lidí. Je to hrozné. Mělo by se s ní něco dělat, než třeba opravdu někomu vážně ublíží,“ podotkla ještě šestačtyřicetiletá žena, která měla nedávno s výtržnicí konflikt.

Napadání kolemjdoucích se známá zlínská postava věnovala také ve čtvrtek odpoledne.

Poté, co si zazpívala na náměstí Míru, v opilosti bušila pěstmi do lidí procházejících sadem Komenského v centru krajského města a do některých se dokonce snažila kopnout.

Po tomto výstupu putovala již do policejní cely k vystřízlivění

„Bohužel tato žena je agresivní a stížností na ni v tomto směru neubývá. Spíše naopak. Stejně jako my, tak i státní policie v tom však nemůže udělat nic,“ konstatovala mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Dodala, že neexistuje žádný zákon, který by umožňoval takové agresivní lidi například umístit do léčebny nebo dokonce do vězení.

„Přitom takové osoby jsou nebezpečné nejenom sobě, ale právě i pro ostatní lidi. A my nemáme jinou možnost, než jí dát maximálně pokutu, kterou stejně vesměs nezaplatí. Navíc ona sama moc dobře ví, že ať udělá cokoliv, my s tím nemůžeme prakticky dělat nic,“ pokrčila rameny mluvčí.