Za toto jednání jí hrozilo doživotí. Soud také Vietnamku vyhostil na neurčito. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná se ihned v soudní síni odvolala, státní zástupce Leo Foltýn si ponechal lhůtu na odvolání. Ve své závěrečné řeči navrhoval pro obžalovanou trest odnětí svobody v délce 21–23 let.

„Uložený trest je nižší, než jsem navrhoval, proto po doručení písemného rozsudku a jeho nastudování zvážím, zda podám odvolání," sdělil Leo Foltýn

I při pondělním jednání obžalovaná Khanh Huyen Truong stále popírala svou vinu. Dokonce se snažila senát krajského soudu všechny přítomné přesvědčit s další šokující historkou na svou obhajobu.

„Ano, byla jsem ten den v Kroměříži, protože jsem měla schůzku s jedním mužem kvůli obchodu. Ale dal mi u sebe v bytě vypít nějakou vodu. Pak už si nic nepamatuji. Když jsem se probrala, byt byl prázdný, tak jsem jela domů," nechala se unést svým vyprávěním obžalovaná a pobavila tak všechny přítomné v soudní síni. Soud ale její historce neuvěřil

„Proti obžalované svědčila řada důkazů," sdělila soudkyně Iveta Šperlichová ve svém zdůvodnění rozsudku. Podle senátu to byly jak městské kamerové záznamy, tak časová osa a pachové stopy na místě činu, svědecké výpovědi a nevěrohodnost obžalované. Hlavně to byla ale DNA. Khanh Huyen Truong při zadržení na letišti, měla podprsenku s krví poškozené.

Obžalovaná při pondělním líčení neustále přerušovala, křičela, a dělala scény. Při rozsudku se hroutila, až předsedkyně senátu navrhla, že ji nechá vyvést ze soudní síně, tak se uklidnila.

Thi Khanh Huyen Truong měla vraždit 3. srpna loňského roku. Jak se uvádí v obžalobě, měla Truong vniknout do bytu devětapadesátileté krajanky na Riegrově náměstí a tam ji brutálně napadnout pěstmi, údery, měla ji chytit za vlasy a tlouci s její hlavou o konferenční stolek.

Když byla poškozená ve stavu, kdy ztrácela vědomí a upadla na zem, obžalovaná ji měla pak surově kopat do obličeje. Dále na ni měla také zaútočit neidentifikovaným předmětem, kterým ji způsobila další vážná poranění. Starší žena tak utrpěla například tříštivé zlomeniny v oblasti obličeje, zhmožděniny a další těžká poranění v oblasti hlavy a v souvislosti s těmito poraněními na místě zemřela.

Jak při jednom z hlavních líčení uvedl soudní znalec, že poškozená musela čelit takto brutálnímu útoku minimálně dvacet minut a během takto dlouhotrvajícího útoku poškozená musela všechno vnímat a pociťovat jako těžké psychické a tělesné mučivé útrapy.

„Navíc zemřela, až došlo k nezvratnému a smrtícímu otoku mozku. Poškozená tak dál umírala desítky minut," připomněl soudní lékař.

Motivem mladé Vietnamky měla být žárlivost. Žena se chtěla zbavit své sokyně v lásce, 59leté ženy, která žila s 60letým Vietnamcem. Mladá Truong, která s ním udržovala mimopartnerský intimní poměr, ji nechtěla akceptovat jako jeho partnerku a několikrát měla vyhrožovat, že ji zabije. Svědci u soudu uváděli, že Truong se svou starší krajanku pokusila před časem uškrtit šálou.

Po vraždě policisté dopadli Truong na pražském letišti. Vietnamka měla s kapsami plných peněz namířeno do své vlasti. Po zadržení se pokusila neúspěšně spáchat dvakrát sebevraždu.