„K hlášeným událostem vyjížděly jednotky profesionálních i dobrovolnýšch hasičů a likvidovaly následky větru, který se přehnal přes naše území. Především se jednalo o odstraňování vyvrácených stromů z komunikací a cyklostezek,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Podle ní během noci a dnešního dopoledne vyjeli hasiči na Kroměřížsku k celkem čtyřem událostem. V místní části Všetuly v Holešově odstraňovali hasiči větve, které spadly na zaparkovaná vozidla a poškodily jim skla.

Na Uherskohradišťsku zasahovali hasiči desetkrát.

„Mimo odstraňování stromů z komunikací zasahovali i v Kněžpoli, kde silný vítr strhl střechu z objektu dílny. Naštěstí se tato událost obešla bez zranění,“ komentovala událost mluvčí krajských hasičů.

Podle informací Lucie Javoříkové hasiči zasahovali i v Kunovicích, kde do silnice zasahovala vyvrácená dopravní cedule, kterou museli odřezat. Ve Starém Městě zase odstraňovali lampu veřejného osvětlení, která visela na kabelu a v Jalubí zajišťovali utržený plech na střeše, neboť hrozil jeho pád na zem.

Podle Lucie Javoříkové, vsetínští kolegové vyjížděli za uvedenou dobu čtyřikrát.

„Nejzávažnější událost byla v Prostřední Bečvě, kde spadl strom na čelní sklo kamionu a zůstal ležet přes celou šíři vozovky. Naštěstí strom pouze poničil sklo vozidla. Řidič vyvázl bez zranění,“ informovala mluvčí.  

Na Zlínsku pak hasiči zasahovali celkem pětkrát, kdy odstraňovali stromy z komunikací.

 „I nadále lze očekávat další výjezdy k odstraňování následků po silném větru, který se přehnal našim krajem,“ doplnila Lucie Javoříková.