Seniorka prožívala delší dobu doslova utrpení. „Žena babičku tloukla o ledničku, fackovala ji a vulgárně nadávala,“ vyjmenovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. K poslednímu útoku došlo v pondělí. „Po příjezdu hlídky byla agresivní vnučka okamžitě vykázána,“ podotkla policejní mluvčí.

Policisté rovněž zjistili, že bití, vyhrožování zabitím a verbální útoky na babičku jsou opakované, stařenka měla důvodné obavy o svůj život. „V tomto případě jsme dokonce podali návrh na vazbu, kterou soud přijal. Agresivní vnučka je nyní ve Vazební věznici v Olomouci. Ženě hrozí až tři roky vězení,“ konstatovala Bartíková.

Další závažný případ v krátké době

V poměrně krátké době jde už o druhý případ, kdy je pachatel domácího násilí stíhán vazebně. Před několika dny soud uvalil vazbu na muže z Otrokovic.
„Z domu byl násilník našimi policisty vykázán už koncem února, kdy napadl svou ženu. V desetidenní lhůtě se žena sice odstěhovala k rodičům, nebezpečného manžela se ale nedokázala zbavit. Ten jí od té doby hrozil telefonicky nebo jí posílal výhružné sms,“ připomněla mluvčí. Protože se jeho výhrůžky začaly stupňovat a manželce pohrozil i zabitím, byl muž okamžitě zadržen a umístěn do vazby.

Případ domácího násilí nedávno řešili i zlínští strážníci na sídlišti Jižní Svahy. „Hlídku přivolala švagrová napadené ženy s tím, že se již nemůže dívat na to, jak její bratr neustále mlátí svoji manželku. Žena pak strážníkům uvedla, že při posledním incidentu dostala od svého manžela facku, přičemž ji nepravdivě obviňoval z nevěry. Dále uvedla, že se nejedná o první případ, kdy byla ze strany opilého manžela fyzicky napadena. Strážníkům popsala několik posledních útoků, které zahrnovaly i otřesný případ, kdy se ji měl manžel pokusit vyhodit z balkonu bytu,“ uvedla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Letos muselo z domu už deset násilníků

Přestože zákon o vykázání násilníků platí od počátku tohoto roku, policie na Zlínsku této možnosti využila už desetkrát. V celém Zlínském kraji pak jde o jednadvacet případů.

„Bohužel případů domácího násilí je daleko více. Většina týraných se to bojí přiznat, stydí se za to nebo dokonce viní z toho sami sebe. Ale často k nám chodí pro radu i lidé, kteří mají podezření, že se u jejich sousedů děje domácí násilí. Všem se snažíme poskytnout radu nebo i pomoc,“ uvedla Jarmila Hasňová, pracovnice zlínského intervenčního centra, které bylo zřízeno v souvislosti se zákonem o vykázání.