„K pachateli kriminalisty přivedly poznatky, které získali šetřením v místě bydliště zemřelé. Podezřelý mladík se pak ještě ve čtvrtek doznal k tomu, že po krátké rozepři zaútočil na svou známou a způsobil jí smrtelná poranění,“ potvrdil mluvčí Jihomoravské krajské správy policie Pavel Šváb. Dodal, že útočník po incidentu z bytu navíc odcizil počítačovou sestavu s LCD monitorem, mobilní telefon, kreditní karty a osobní doklady zavražděné.

Mobil stačil prodat, ukradl i počítač a kreditky. „Právě doklady a karty nalezli policisté v kontejneru před domem, mobilní telefon zajistili v bazaru, kam ho obviněný stačil prodat,“ nastínil Šváb. Zadrženého muže vzal včera po poledni kroměřížský okresní soud do vazby. „Pavel Hrajnoha dobře ví, jak se věc má. Strašně jí lituje, ale to je asi vše, co k tomu může říct,“ konstatoval soudce Petr Marák.

Důvodů, proč obviněného nechce nechat vyšetřovat na svobodě, je hned několik. „Existují obavy, že by se mohl pokusit ovlivnit některé osoby. Nelze vyloučit ani to, že by se třeba skrýval,“ vysvětlil Marák. Zavražděnou našli policisté před dvěma dny v Kroměříži. Do místa jejího bydliště přijeli na oznámení, že žena nevychází už několik dní z bytu. Po otevření bytu a ohledání místa činu bylo jasné, že zemřela násilnou smrtí.

Podle soudce Maráka došlo k jejímu usmrcení asi patnácti bodnými ranami do oblasti zad v pondělí večer. Kruté smrti předcházelo ještě napadení, dušení polštářem a rdoušení. Sám obviněný vypověděl, že u mrtvé občas přespal. „Žádný intimní vztah jsme spolu neměli,“ prohlásil včera Hrajnoha.

Pokud se jeho vina prokáže, může jít až na patnáct let do vězení.