Muže se ženou loni v červenci zlínský senát Krajského soudu v Brně poslal do vězení za to, že na začátku roku společně chladnokrevně zabili pětadvacetiletou dívku z Morkovic na Kroměřížsku.

Za tragédií stály pravděpodobně peníze. Oba manželé od matky teprve dvouapůlleté holčičky podvodně vylákali šest set tisíc korun. Ty si žena půjčila od banky původně na koupi bytu. Motalíkovi ji ale namluvili, že by bylo vhodné je zúročit jejich zpětným investováním.

K tomuto kroku však nikdy nedošlo a žena své peníze už neviděla. Když se po nějaké době začala na své finance ptát, dostali manželé strach, že půjde na policii. Proto se rozhodli tuto situaci vyřešit po svém.

Ženu vylákali do chřibských lesů nedaleko Buchlova, kde ji muž před zraky své manželky umlátil. Tělo pak společně zahrabali do listí, kde ho našel náhodný kolemjdoucí.

Motalíka potrestal zlínský soud dvacetiletým vězením, jeho žena tam měla strávit o dva roky méně. Vrchní soud v Olomouci ale na základě odvolání manželů i státního zástupce, oběma tresty ještě o dva roky zvýšil.

Motalíkovi využili svou poslední možnost a podali dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně. V něm Motalíková svádí vinu jen na svého manžela.

„Podle ní chtěla finance ženě vrátit. To, že se její manžel chystá k vraždě, prý nevěděla,“ uvedl mluvčí nejvyššího soudu Petr Knötig. Motalík zase naopak v dovolání podotýkal, že nemohl naplnit znaky trestného činu vraždy, spáchaného v úmyslu zakrýt jiný trestný čin, když na předchozím získávání úvěrů a půjček se nijak nepodílel a svým jednáním pouze chtěl ochránit manželku.

„Senát nakonec dovolání odmítl, protože nesplnilo podmínky, které jsou stanoveny trestním řádem,“ vysvětlil Knötig.