Policisté o tragické události informovali v úterý pozdě večer prostřednictvím Twitteru. "Ve dvou případech je podezření ze spáchání trestného činu vraždy, v jednom na sebevraždu," napsali policisté na svém účtu s dodatkem, že se jedná o rodinnou tragédii. Nikomu v okolí dle nich nehrozí žádné nebezpečí.

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová ve středu ráno upřesnila, že zemřelými jsou dvě ženy - matka s dcerou - ve věku sedmapadesát a pětadvacet let a šedesátiletý muž - otec. "Případ jsme předběžně kvalifikovali jako vícenásobnou vraždu a sebevraždu," potvrdila mluvčí.

Místo činu do brzkých ranních hodin ohledávali kriminalisté. "Na místě byl rovněž soudní lékař. Nyní čekáme na výsledky soudní pitvy a i nadále provádíme úkony trestního řízení," doplnila Kyšnerová

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jakub Omelka Deníku potvrdil, že do bytu ve Valašském Meziříčí byla v úterý v noci přivolána posádka rychlé lékařské pomoci.

„Bohužel lékařka na místě konstatovala smrt tří osob. Šlo o muže a ženu středního věku a jejich dceru,“ sdělil ve středu ráno Omelka. Na místo byl podle jeho slov povolán koroner.

Nic nenasvědčovalo tragédii, shodují se sousedé

Byt, ve kterém se rodinná tragédie odehrála, je od úterního večera obehnaný páskou a hlídají jej dva policisté. Místo činu stále ohledávají kriminalisté a provádí úkony trestního řízení.

Podle sousedů, které na místě oslovil reportér Deníku, předem nic nenasvědčovalo tomu, že by se v domě v Havlíčkově ulici schylovalo k násilnému činu. „Až když jsem šel večer venčit psa, uviděl jsem blikat majáky a policisty. Je to hrozné. Ale nic víc o tom nevím,“ řekl senior bydlící v sousedním vchodě.

Smutná událost však okolí očividně zasáhla. „Je to strašné,“ dosvědčuje další žena ze sousedství. Více se o případu ale nechce bavit.

Vloni kriminalisté v kraji řešili sedm vražd. Zemřelo šest dětí

Ve Zlínském kraji bylo vloni spácháno sedm vražd. Nejsmutnější je přitom fakt, že při nich zemřelo šest dětí. Ve dvou případech se navíc jednalo o vícenásobné vraždy.

Zlínem otřásla vloni v létě vražda mladé pracovnice Krajského úřadu. Na konci července přišel do budovy devětadvacetiletý muž, našel pracoviště své bývalé přítelkyně a tu na místě zastřelil. Následně pak otočil zbraň také proti sobě. Po několika dnech v nemocnici, kde byl hospitalizován s těžkým poraněním hlavy a mozku, muž zemřel. Případ byl odložen.

Stejně tak byl odložen i případ trojnásobné vraždy v Rožnově pod Radhoštěm. Rodinná tragédie se odehrála v domě v místní části Rybníčky ve středu 3. srpna loňského roku. Oběťmi devětatřicetiletého střelce se staly jeho pětatřicetiletá družka a dvě dcery ve věku čtyři a šest let. Muž po činu spáchal sebevraždu.

Od loňského května policie řešila případ, kdy do kroměřížské nemocnice přišla čtyřiadvacetiletá žena po prodělaném porodu, ale neměla u sebe dítě. Krátce po ošetření na svou žádost odešla. Případ byl vyšetřován jako podezření na vraždu dítěte. Tělíčko novorozence se ale kriminalistům nepodařilo najít. Nebylo tedy prokázáno, že se stal násilný trestný čin.

K nejtragičtějším loňským událostem pak patří čtyřnásobná vražda v Loučce na Vsetínsku. Na konci dubna 2022 jednačtyřicetiletý muž ve svém domě usmrtil manželku a jejich tři děti. Poté se pořezal nožem a nakonec způsobil výbuch rodinného domu. Nyní mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Policisté objasní dva ze tří trestných činů

Policisté ze Zlínského kraje jsou nejlepší v objasňování kriminality v republice. Trestných činů ale neubývá, ba naopak. V roce 2022 se stalo téměř šest tisíc trestných činů, což je o více než tisícovku vyšší počet než v předcházejících dvanácti měsících. Meziročně jde o nárůst nápadu trestné činnosti o 24,1 procenta.

Objasněnost trestných činů dosáhla 60,85 procenta. Ze statistiky vyplývá, že došlo k nárůstu zločinů ve všech oblastech. O padesát sedm procent stoupl počet majetkových trestných činů, o téměř osmnáct procent mravnostních trestných činů.