Tu chtěli policisté zkontrolovat už v Přerově. Řidič tam totiž bezohlednou jízdou vážně ohrožoval provoz i okolí.

Hlídka nejprve k zastavení vozu použila zvukové výstražné zařízení a rozsvícený nápis „stop“ na služebním vozidle. Řidič však nereagova ani po opakované slovní výzvě přes megafon.

„Začal dokonce najíždět na policejní vůz a následně ujížděl z Přerova od ulice generála Štefánika směrem na Otrokovice,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Ujíždějící auto začali policisté pronásledovat a během honičky více než desetkrát vystřelili do vzduchu. Tohle varování na šoféra neplatilo, a tak šly další projektily do kol.

„V Otrokovicích střelba zasáhla pneumatiky, vůz havaroval a nebyl schopen pokračovat v jízdě. Tříčlenná posádka se dala na útěk, ale po dalším varovném výstřelu do vzduchu ji policisté z Přerova zadrželi ve spolupráci se zlínskými kolegy. Ti se o akci dozvěděli přes radiostanici a jeli ujíždějícímu vozu do protisměru,“ dodala mluvčí Sedláčková.

Trojice uprchlíků vyvázla bez zranění a všichni následně skončili v policejní cele. „Jedná se o muže z Ostravska, kteří mají za sebou trestní minulost. Případem se nyní zabývá policie ve Zlíně,“ dodala Sedláčková.

Dagmar Rozkošná