„Žena žije s mužem ve společné domácnosti více než deset let, poslední tři roky v chatě ve Zlíně. Muž nechodí do zaměstnání a veškerý chod domácnosti finančně zajišťuje právě jeho přítelkyně. Napadání začalo asi před třemi lety. Zpočátku to bylo jednou měsíčně, postupně se četnost i intenzita ataků stupňovala,“ přiblížila za zlínské policisty tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní byl scénář útoků muže na svou družku vždy podobný. Muž odešel do města na nákup a opil se. Povzbuzen se vrátil domů a začal ženu napadat vulgárními výrazy, vyhazoval ji z domu, vyhrožoval zabitím, někdy došlo i na fyzický útok. Ženě tak konečně došla s trýznitelem trpělivost a vše oznámila na policii.

„V úterý, když muž svou družku opět začal častovat nevybíravými výrazy a vyhrožovat jí, zavolala na linku tísňového volání policie. Policisté podnapilého muže nejprve převezli do policejní cely a po zvážení všech okolností a vyhodnocení celého případu rozhodli následující den o jeho vykázání ze společného obydlí a ze vzdálenosti 200 metrů od domu, který se ženou obýval,“ doplnila zlínská policejní mluvčí.