Podle policejní zprávy muž předtím, než usedl za volant svého vozu, vypil asi půl litru rumu. Po rozjezdu narazil nejprve do dopravního značení, poté nezvládl mírnou zatáčku a najel vpravo na travnatý svah, kde se jeho vozidlo po nárazu do stromu převrátilo na střechu. Řidiče z vozidla vyprostil jiný řidič, který projížděl kolem.

"Policistům z Vizovic, kteří přijeli na místo havárie, zjevně podnapilý řidič tvrdil, že vozidlo řídit nechtěl, ale že když se samovolně rozjelo ze svahu dolů, byl nucen do něj v průběhu jízdy naskočit, aby ho zastavil. To se mu podle něj nepodařilo a skutálel se s autem ze svahu. Výpovědi svědků a kamerové záznamy z místa havárie ovšem ukazují na jiný průběh události," popsala událost a kuriózní výmluvy muže Monika Kozumplíková.

Zdroj: PČR

Jak policistka dále uvedla, dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,77 promile alkoholu. Škoda na vozidle Škoda Fabia činí předběžně více než osmdesát tisíc korun. Vozidlo navíc nebylo způsobilé k provozu, protože technická prohlídka měla platnost do října loňského roku. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody.