K události došlo 9. dubna v 19.45 hodin, nyní si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl od policistů z Valašských Klobouk, že je v podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Třiatřicetiletý muž odjel z domu a přijel k obydlí svých rodinných příslušníků, s nimiž má už delší dobu spory. Rozhodl se je vyřešit poté, co se doma značně posilnil tvrdým alkoholem.

Po příjezdu k domu minimálně třikrát vystřelil ze své vzduchové pušky do oken ložnice a způsobil tím majiteli domu třítisícovou škodu.

Obyvatelé ihned po zahájení střelby zavolali policii. Policisté z prvosledové hlídky útočníka zadrželi ve vozidle před jeho domem, kam se po střelbě odebral. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,32 promile alkoholu.

Muž byl zpočátku agresivní a odmítal jakoukoli účast na incidentu, popíral i to, že svoje vozidlo řídil pod vlivem alkoholu. Policisté muže převezli k vystřízlivění do policejní cely.

Pár dní po incidentu se podezřelý muž, který byl do současné doby pětkrát soudně trestaný, ke všemu, co mu bylo kladeno za vinu, přiznal. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.