Deset mužů a dvě ženy od 25 do 49 roků byli závislí. Ve vězení mohou strávit až 12 let.

U krajského soudu ve Zlíně stanula včera skupina dvanácti obžalovaných ze Zlínska. Nejméně od poloviny prosince 2015 do začátku června 2016 měla ve Zlíně a Otrokovicích ve velkém vyrábět pervitin a ten distribuovat po Zlínském a sousedním Jihomoravském kraji.

Pro léky, které obsahují metamfetamin, si „vařiči perníku“ podle obžaloby jezdili do Polska. Do oběhu se prostřednictvím této skupiny mělo dostat nejméně 3,9 kilogramu drogy. Pokud jim bude prokázána vina, může deset mužů a dvě ženy ve věku od 25 do 49 roků skončit i na 12 let ve vězení.

Soudní síň. Ilustrační foto.
Soud dal za pravdu úředníkům. Město jejich platy zveřejnit nemělo

Všichni obžalovaní ale u soudu svou vinu přiznali. Podle údajného organizátora skupiny Aleše F. se nikdo z nich na vytýkané trestné činnosti nepodílel kvůli zisku, ale proto, že všichni pervitin užívali a byli na něm závislí.

„Já jsem zase potřeboval peníze na hrací automaty, kterým jsem podlehl,“ dušoval se hlavní obžalovaný. Ten jediný ze skupiny je navíc obžalovaný z nedovoleného ozbrojování, policie u něj našla zbraně.

„To byla vášeň ke starožitnostem,“ snažil se bránit s tím, že ze zbraní nikdy nestřílel.

Další z obžalovaných Miroslav P. , který měl drogu od Aleše F. rozdělovat dál, svého jednání litoval. „Už se nechci vrátit do vězení,“ uvedl v pondělí u soudu.

Hlavní líčení bude pokračovat ve čtvrtek, na řadu mají přijít svědci.

Na SOU v Uherském Brodě letos poprvé otevřeli obor chovatelství.
U školní lavice mi sedí pes. Se čtyřnohým miláčkem do školy