„Byla tam, pracovníci ostrahy ji vyvedli z prodejny potravin. Nechtěli, aby obtěžovala zákazníky. Netropila sice žádné výtržnosti, ale z minulosti s ní měli špatné zkušenosti, kdy napadala pracovníky prodejny i zákazníky. A ty hlavně musíme chránit,“ uvedla Kateřina Martykánová.

Že je Oldřiška průšvihářka na svobodě opět ve Zlíně, potvrdil řidič trolejbusu MHD Pavel „Dnes jsem ji vezl v trolejbuse a už zas řádila, už měla i výstup na zastávce Náměstí Práce. Už ji i kolegové vezli.“ popsal setkání se zřejmě nikdy nenapravitelnou zlínskou výtržnicí. Ostatně ti mají s jejími výstupy v MHD bohaté nemilé zkušenosti.

Také obyvatelé krajského města se setkali v jejím případě s jejím nemilým vystupováním. Vykřikování, napadání a výhrůžky. Také svlékání se na veřejnosti a obscénnosti, tím bývalá zdravotní sestra naštvala spoustu obyvatel Zlína a okolí.

Za své chování si recidivistka loni na konci srpna opět po necelém roce svobody vyslechla nepodmíněný trest vězení v délce 14 měsíců, kdy ji Okresní soud ve Zlíně odsoudil za přečin výtržnictví a nebezpečného vyhrožování, je tedy zřejmé, že se z bran vězení dostala o něco dříve.

Podle mluvčího Okresního soudu ve Zlíně a soudce Davida Kolumbera ji soud naposledy poslal do vězení za to, že 1. května 2017 močila v parku v blízkosti 5 osob, které byly na zemi na dece. Poté následujícího dne vešla v podnapilém stavu do prodejny potravin ve Zlíně, kde vulgárně nadávala a vyhrožovala obsluze i hostům, že je podřeže, pak si na ulici před prodejnou vysvlékla kalhoty a spodní prádlo, takto obnažená se vymočila před prodejnou, vykřikovala, že všechny podřeže, nakonec se oblékla a vstoupila do vozovky, kde zastavovala projíždějící automobily. „Za tři týdny na to pak dne 24. května vešla v podnapilém stavu do budovy Okresní správy sociálního zabezpečení Zlín, kde v prostorách oddělení sociální práce opakovaně křičela na zaměstnance a vyhrožovala jim,“ doplnil David Kolumber.

Jak dlouho Olince vydrží aby „sekala latinu“, se uvidí, protože vždy po nějaké době na svobodě se dostala k alkoholu a poté tropila výtržnosti, většinou pak její eskapády museli řešit zlínští strážníci. „Doufáme, že trest byl tentokrát účinný a žena se úspěšně zařadí do běžného života, nicméně tuto variantu nepředpokládáme,“ komentoval zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík s tím, že zatím se se ženou v těchto dnech nesetkali.