Hlavní obžalovaná I. P. se měla podle obžaloby vkrádat do rodinných domů a obchodů. V domě s pečovatelskou službou se měla vydávat za sociální pracovnici, která provádí kontrolu. Přitom se měla zmocnit platební karty a vylákat k ní PIN kód. Peníze z karet pak měla podle soudu vybírat právě obžalovaná Eva B.

Škoda způsobená tímto „řáděním“ přesáhla podle soudu 70 tisíc korun. Při výběru peněz z cizích účtů byla Eva B. zaměřena policií. Policista u soudu prvního stupně svědčil v její neprospěch.

Kroměřížský Okresní soud ji loni vyměřil čtyři roky ve vězení s dohledem. Ženě se to však nelíbilo, proto se odvolala. Věc tak putovala na zlínskou pobočku Krajského soudu v Brně.

„Cítím se nevinná, nevěděla jsem, že platební karta je kradená,“ bránila se Eva B. u soudu.

Žena měla v krvi téměř tři a půl promile.
Žena si "ustlala" ve středu města. V krvi měla téměř tři a půl promile

Vybírala jsem, protože ona neumí číst

Podle ní ji její neteř I. P. požádala, aby peníze vybrala, protože ona sama neumí číst.

Zlínský soud ženě nevěřil.

„Obžalovaná uvedla, že věděla o trestné minulosti své neteře. Navíc nedošlo k procesnímu pochybení soudu prvního stupně, odvolací soud proto odvolání obžalované zamítl jako nedůvodné. Trest čtyři roky nepodmíněně je ve spodní hranici trestní sazby a není nepřiměřeně přísný,“ znělo ze zdůvodnění usnesení odvolacího senátu krajského soudu ve Zlíně.

„Nebudeme poskytovat žádný komentáře, ještě se s klientkou poradíme, zda podáme dovolání k Nejvyššímu soudu,“ uvedla obhájkyně Evy B. Ladislava Palatinová.

„Soud akceptoval můj návrh, jsme spokojen,“ doplnil na druhou stranu státní zástupce Ctirad Hubáček.

Ilustrační foto
Nožem s čtrnácticentimetrovou čepelí pobodal muž svého bratra