Když šla kolem jednoho z rodinných domů, přeskočili plot zahrady dva velcí psi a napadli toho jejího. Žena se jej pokoušela chránit. „Přestože ženě přiběhli na pomoc svědci události a také majitel útočících psů, utrpěla během ataku zuřících zvířat poranění, která si vyžádala převoz a hospitalizaci ve zlínské krajské nemocnici,“ popsal po události za zlínskou policii tiskový mluvčí Petr Jaroš.

„Utrpěla středně těžká poranění, podrobila se operačnímu zákroku a po týdnu byla propuštěna z nemocnice domů,“ potvrdila mluvčí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Dana Lipovská.

Deníku se podařilo se ženou mluvit, i když jen přes domovní zvonek. „Mám pohmožděný, pokousaný prst, ruku a záda. Teď opravdu na to nemám myšlenky, abych se k tomu vyjadřovala, snažte se to pochopit,“ reagovala mladá žena. Její identitu Deník zná, ale nebude ji na přání ženy uveřejňovat.

A jejím starostem zdaleka není konec, a to v případě, když se prokáže, že útočící psi nebyli očkováni proti vzteklině.
V tom případě bude muset mladá žena absolvovat nepříjemné a bolestivé očkování na infekčním oddělení v nemocnici.

Nepříjemnosti nyní čekají i majitele psů, případem se totiž zabývá zlínská kriminálka.

„Je podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě prokázání viny hrozí až jednoletý trest odnětí svobody,“ doplnil mluvčí zlínské policie.