První případ se stal krátce po půl desáté ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy. V plamenech se ocitla Lancia. „Řidič se oheň sám pokusil hasit pomocí vody a pak i přenosným hasicím přístrojem, který mu poskytli lidé z okolí. To se mu podařilo. Hasiči pak vůz překontrolovali proti dalšímu rozhoření,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Škoda je odhadnuta na dvacet tisíc korun.

Ani ne za hodinu tu byl další podobný požár. Tentokrát v areálu firmy ve Všemině na Slušovicku hořel minibus. Zaměstnanci společnosti včas zasáhli a velmi brzy se jim oheň podařilo zvládnout. Plameny pak již dorazili hasiči. Minibus se však už nepodařilo zachránit. Škody jdou do půlmilionu korun.

Takřka ve stejnou dobu hořelo další auto na Vsetínsku. Řidiči, který mířil na Valašské Meziříčí, najednou začal za jízdy hořet jeho vůz. Ihned proto zastavil u krajnice a vystoupil. V tu chvíli se požár rozhořel. „Jako první mu nabídl svou pomoc řidič kamionu, který zastavil a poskytl svůj přenosný hasicí přístroj. Na uhašení požáru to však nestačilo,“ sdělil mluvčí.

Hasiči byli na místě během několik málo minut, a tak se podařilo zabránit tomu, aby plameny pohltily kompletně celé auto. Škodu si majitel vyčíslil na třicet tisíc korun.Během dvou dnů jde celkem o čtvrtý podobný požár. Ve čtvrtek 13. ledna večer totiž u Horní Bečvy na Vsetínsku shořel kompletně celý linkový autobus. Nikomu z cestujících se naštěstí nic nestalo.