Ženu napadla dvojice loni v červenci na Zlínsku. Útok byl podle soudu brutální. Muži ženu rdousili holýma rukama, škrtili ji kabelem, dusili polštářem a nakonec ji bili pěstmi. Pachatelé z místa utekli s penězi, žena útok přežila.

„Trest je adekvátní. Žena jen šťastnou shodou náhod dlouhotrvající brutální útok přežila. Je potřeba vyslat jasný signál, že společnost takové jednání tolerovat nebude," uvedl předseda senátu Milan Kaderka.

Třiatřicetiletý Slovák Bulák a jeho sedmadvacetiletý komplic Kocúrek se podle obžaloby na jejím přepadení a její vraždě dopředu domluvili. Motivem bylo získání peněz. Připravili si kvůli tomu 70 centimetrů dlouhý elektrický kabel, kterým chtěli bytnou uškrtit. Bulák ji nejprve vylákal do ložnice pod záminkou pohlavního styku a následně sem vpustil Kocúrka. Ten měl na rukou rukavice a přinesl elektrický kabel.

Při brutálním útoku trvajícím až půl hodiny se střídali. Nakonec se ženě snažili srazit vaz a sténající oběť odhodili do skříně na lůžkoviny. Při přepadení muži prohledávali pokoj a ženě odcizili 1600 korun, karty, které považovali za platební, a mobilní telefon.

Kocúrek, který byl už šestkrát pravomocně odsouzen, mimo jiné za loupež, se dožadoval mírnějšího trestu. Podle něj krajský soud nezohlednil polehčující okolnosti, k činu se prý doznal, sám se přihlásil na policii a svého jednání upřímně litoval. Obhajoval se tím, že byl v době útoku silně opilý.

„Lituju toho, co jsem způsobil, ve vazbě jsem si to uvědomil. S pedagogy a psycholožkou jsem řešil zaměstnání, abych mohl uhradit škodu a abych si tam také mohl udělat školu tak, abych mohl zapadnout do společnosti. Jsem vinný, vím, co jsem udělal, ale 18 let je mnoho," uvedl Kocúrek.

Naopak státní zástupkyně Jarmila Večeřová považovala trest za přiměřený.

„K plánovanému následku usmrcení sice nedošlo, poškozená však musela čelit nejen fyzickému násilí, ale byla vystavena také enormním psychickým útrapám. Na místě bylo zvažovat, zda nebyl čin spáchán trýznivým způsobem," podotkla žalobkyně. U soudu požadovala, aby obžalovaný zaplatil náhradu škody pojišťovně. Odvolací soud jí vyhověl.