Jeho tělo pak 29. října našel náhodný kolemjdoucí ležet na vedlejší silnici mezi Kelníky a Velkým Ořechovem.

Spolu s Hrdličkou byl na lavici obžalovaných i třiadvacetiletý David Kolda. Ten měl zase obchodovat s marihuanou. Právě ta byla klíčem celého případu.

Co se přesně mezi muži stalo, dodnes není jasné. Hrdlička i Kolda se ze střelby obviňují navzájem. Podle policie zřejmě tito dva muži nabídli zemřelému, že mu prodají dvě kila marihuany za 110 korun za gram.

S mužem z Ostravska si dali schůzku na Zlínsku u supermarketu. Tam Hrdlička muže naložil do svého auta a odjel s ním pryč. Po cestě se mezi oběma muži pravděpodobně strhla hádka. Hrdlička vzal pistoli, střelil jej do kolen a pak jej ještě několikrát uhodil do hlavy. Těžce raněného muže nechal ležet na cestě. Ten vykrvácel.

Kolda měl pak Hrdličkovi pomoci vyčistit zakrvácené sedáky v autě. Kriminalisté našli na Hrdličkově oděvu biologické stopy zemřelého, včetně pachových stop. Obžalovaný ale svou vinu tvrdošíjně odmítal.

„V žádném případě jsem nikoho nepostřelil. Možná o tom vím něco víc,“ reagoval před časem Hrdlička. Na výzvu předsedy senátu ale odmítl bližší podrobnosti sdělit. Stejně tak odmítl vypovídat i Kolda.

O obchodu s marihuanou věděl kamarád zesnulého. Ten s ním v den, kdy zemřel, jel do Zlína.

„Tvrdil, že je to nabídka jednoho jeho dlouholetého známého a když jsme na schůzku společně jeli, vůbec nebyl nervózní a z jednání neměl žádné obavy. Čekal jsem ho na parkovišti u Tesca. Říkal, že za chvíli přijde. Pak už ale nepřišel,“ konstatoval u soudu kamarád mrtvého.

Jeho známí rovněž potvrdili, že muž denně kouřil marihuanu. V jeho těle také lékaři našli velké množství látky THC, kterou obsahuje.

Soud nakonec Hrdličku potrestal za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti dvanáctiletým vězením. Koldu uznal vinným z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a také z nadržování. Za to si má odsedět tři roky.

Rozsudek není pravomocný. Oba muži se na místě odvolali.

Připomeňte si:

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.