Z fyzického napadení a střelného zranění, na které oběť zemřela, obžaloba viní třiatřicetiletého Tomáše Hrdličku z Luhačovic.

Státní zástupce na Hrdličku podal také obžalobu pro přípravu trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, kterého se měl dopustit s dalším obviněným, třiadvacetiletým Davidem Koldou z Hluku na Uherskohradišťsku. Oba muži se z uvedených činů obviňují navzájem.

„V žádném případě jsem nikoho nepostřelil. Možná o tom vím něco víc,“ řekl před soudem Hrdlička. Na výzvu předsedy senátu ale odmítl bližší podrobnosti sdělit.

Neštěstí se stalo 29. října v podvečer. Tělo mrtvého muže objevil náhodný chodec. Hrdličkovi hrozí trest odnětí svobody od osmi do šestnácti let, Koldovi pak dva až deset let.

Důvodem potyčky, která skončila smrtí, byl zřejmě obchod s marihuanou. Co se ale událo a proč muž zemřel, se dosud objasnit nepodařilo.

Podle výpovědi Koldy se Hrdlička s obětí pohádal. Z policejního šetření vyplývá, že ji střelil do kolena zbraní, kterou si u něj zapomněl jeho známý a Hrdlička mu ji nevrátil. Oběť i fyzicky napadl a nechal ležet na účelové komunikaci, kde muž vykrvácel.

Podle policie Kolda poté Hrdličkovi pomáhal s čištěním vnitřku auta od krve. Hrdlička ale z tohoto činu obviňuje naopak mladšího Koldu, podle něj to byl právě on, který s obětí odjel autem, aby společně uskutečnili obchod.

Oba obvinění včera odmítli vypovídat a odkázali na své výpovědi v přípravném řízení. Soud přečetl výpovědi svědků a řadu znaleckých posudků. Podle nich muži netrpí a ani netrpěli v době činu žádnou duševní poruchou. Hrdlička je stíhá vazebně a i senát soudu rozhodl o jeho ponechání ve vazbě.

Hlavní líčení bude pokračovat 9. září výslechem některých svědků, kteří nebyli dosud vyslyšeni.

U cesty ležel zavražděný muž

Kriminalisté šetří další vraždu na Zlínsku. Ve čtvrtek večer totiž našel kolemjdoucí mrtvého muže ležícího na polní cestě, která vede mezi obcemi Doubravy, Kelníky a Velký Ořechov na Zlínsku. Jakým způsobem zemřel, policie zatím nesdělila. O pomoc ale prosí veřejnost.

Více informací zde

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!