Případ, jehož podrobnosti zveřejnili policisté teprve nyní, začal minulý pátek navečer, kdy na linku 158 oznámila pětapadesátiletá žena, že její syn pohřešuje svou jednadvacetiletou družku. Ta měla během předešlé noci odejít z domu a už se nevrátit.

„Muž své družce několikrát volal na mobilní telefon, ona jen nesrozumitelně sdělila, že je buď v lese u studánky, nebo na posedu, je jí zima a nemůže najít cestu domů. Později byl její mobilní telefon již nedostupný,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Protože pár často chodíval na procházky k hradu Cimburk, vydal se ji druh hledat právě tam, ale nenašel ji. Policisté také propátrali okolí Cimburku a asi 300 metrů od hradu našli ve sněhu stopy bosých nohou.

„Postupovali po stopách a asi po kilometru se jim ozval slabý ženský hlas,“ vysvětlila Malenovská. Policejní hlídka prohledala okolní lesní porost a nakonec ženu našla na pasece nedaleko posedu sedět ve sněhu.

„Byla vyčerpaná, zmatená a vzhledem k nedostatečnému oděvu silně podchlazená. Pro únavu nebyla ani schopna chůze, a proto ji policisté na zádech snesli asi jeden kilometr k silnici, odkud byla sanitkou převezena k ošetření do nemocnice,“ dokreslila dramatickou scénu kroměřížská policejní mluvčí.

Žena při bloudění lesem utrpěla omrzliny dolních končetin. „Je velmi pravděpodobné, že kdyby ji policisté Radek Šťastný a Marek Petroš z obvodního oddělení v Morkovicích nenašli včas, mohly být následky její cesty lesem daleko tragičtější,“ uzavřela Malenovská.