Blikající sanitky, vozidla policie i hasičů, kteří museli svým kolegům z IZS při záchraně muže prosekat terén, vyvolávaly u lidí v ulici otázky, co se vlastně pár desítek metrů od nich stalo. Rojily se obavy, že šlo o vraždu.

„Jsme z toho všichni špatní. Navíc nevíme, co se stalo, nikdo nám nechce nic říct. Jestli to byla vražda, nebo sebevražda. Skutečně nevíme, co se událo. Řekli nám, že snad je to sebevražda, ale jestli to tak je, to nevíme. Docela mám strach chodit do toho lesa, byla jsem tam teď se psem a moc příjemně mi nebylo,“ postěžovala si místní žena.

Antonín S. obžalovaný z vraždy mladé ženy v Bezměrově u krajského soudu ve Zlíně
Soud potvrdil sedmnáct let vězení pro vraha

Její jméno neuveřejňujeme, ale máme jej v redakci k dispozici. Nikdo z místních obyvatel, se kterými Deník mluvil, totiž z obavy nechtěl uveřejnit své jméno. Přesto si lidé z této lokality mohou oddechnout, podle policie se v jejich okolí nevraždilo, ale skutečně šlo o sebevraždu. „Šetřením nebylo zjištěno, že by se na úmrtí muže podílela jiná osoba,“ uvedl za krajské kriminalisty mluvčí Petr Jaroš s tím, že policie nebude poskytovat bližší informace.

„Sousedka volala policii, říkali, že to byla sebevražda, ale vypadá to divně, zvlášť když prý měl ten pán několik bodných ran. Soused z vedlejšího domu jej našel v lese, dával mu první pomoc. Pak z toho byl špatný a nechtěl o tom mluvit. Viděl jsem tady ty sanitky i vozy hasičů a policie. Od čtyřicátých let tady máme dům a nic podobného nepamatuji, že by tady něco takového bylo,“ komentoval situaci z minulého týdne další místní občan.

Deník se také spojil přímo s mužem, který těžce zraněného seniora našel a ihned se mu snažil poskytnout první pomoc. Tento očitý svědek ale o události nechtěl hovořit. „Nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat,“ omluvil se krátce.

Petr Kramný u Vrchního osudu v Olomouci
Kramný znovu u soudu? Byl podán návrh na povolení obnovy řízení