„Žena reagovala na výstražné znamení a zastavila před přejezdem. Řidič nákladního vozidla nestihnul dobrzdit a zezadu do ní narazil,“ sdělila mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Podle ní stačil ještě nešťastník oznámit nehodu na lince 158. „Po příjezdu dopravní hlídky však muž na místě už nebyl. Policisté okamžitě vypátrali místo jeho bydliště a zvonili u něj. Ale marně,“ popsala mluvčí.

Muž se totiž bezprostředně po bouračce odebral do nedalekého ovocného sadu, kde se oběsil. „Až kolem druhé odpoledne ho nalezl člověk, který zrovna šel na pole,“ doplnila Malenovská.

Kroměřížští kriminalisté budou v dalších dnech prošetřovat, co sebevraha k činu vedlo. Policejní mluvčí připustila, že za tím mohly být dřívější osobní problémy. Následky nehody, kterou řidič avie způsobil, totiž nebyly nijak tragické.

„Žena, která řídila osobní automobil, si krátce po nárazu stěžovala na bolesti zad. Sanitka ji převezla na chirurgické oddělení kroměřížské nemocnice,“ potvrdil Deníku mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan. Zranění, která řidička utrpěla, jsou podle něj lehčího charakteru.

Nešťastný pětapadesátník v regionu není jediný, kdo vyřešil svá osobní trápení tím, že si vzal život. Letos jde už o šestnáctý případ sebevraždy na Kroměřížsku. Z toho deset lidí si zvolilo jako formu dobrovolného odchodu ze života právě oběšení.