V polovině července 2007 měl při parkování v Bystřici pod Hostýnem znenadání otevřít dveře firemního auta a nevšiml si kolem projíždějící důchodkyně na kole. Žena po nárazu do dveří musela na operaci, během níž v nemocnici zemřela.

Smutná událost se stala v ulici Tyršova, Makyča zraněnou ženu tehdy v náručí odnesl do tamní polikliniky. V kroměřížské nemocnici byla následně operována, po čtyřech měsících ale na následky zranění zemřela. Po její smrti byl Makyča obviněn z trestného činu ublížení na zdraví.

„Doznávám se k tomuto činu a velice ho lituji,“ řekl před tribunálem dosud nikdy netrestaný Makyča. Soudce Karel Rašín mu i z tohoto důvodu nabídl zastavení trestního stíhání, se kterým obžalovaný souhlasil.

Rašín však během hlavního líčení musel nejprve rozseknout dvě verze výpovědí svědků a záznamů ze dvou znaleckých posudků. Jedna strana tvrdila, že žena narazila do otevřených dveří.

„Podle posudků důchodkyně strhla řidítka a upadla na krajnici vozovky. Tato verze se mi jeví jako nejpravděpodob­nější,“ rozhodl soudce Rašín. S tím ale nesouhlasila pozůstalá dcera.

„Lékařka, která mě o nehodě informovala, mi do telefonu řekla, že maminku někdo srazil. Maminka mi to sama potvrdila v nemocnici, než šla na operaci. Nikdy v životě mi nelhala,“ vypověděla pohnutě Alena Křemenová, která opakované omluvy a sdělení lítosti od Makyči nepřijala.

Státní zástupce se vyjádřil v tom smyslu, že není pochyb o Makyčově vině. K trestnému činu se ostatně doznal a vzhledem k tomu, že několikrát nad událostí projevil lítost a v minulosti nebyl nikdy trestán, navrhoval uložit mu přiměřenou zkušební dobu.

Soudce Rašín pak rozsudek podmíněně zastavil a uložil Makyčovi zkušební dobu v délce osmnácti měsíců.

„Maximální doba je až dva roky. My však přihlédli ke všem okolnostem a horní polovina trestu je adekvátní,“ poznamenal Rašín.

Závěrem dodal, že kroměřížský soud už několik podobných nehod řešil.

„Všechny podobné případy, co jsme tady měli, končily bohužel pro zúčastněné starší lidi tragicky,“ dodal Rašín.