O několik dní později, kdy měl s jednašedesá­tiletým sousedem slovní rozepři, mu hodil do zadní části vozidla ocelovou tyč v okamžiku, kdy s autem odjížděl.

„To však muži pořád nestačilo a po odjezdu souseda vnikl znovu na jeho uzamčený pozemek. Po žebříku vlezl na střechu sousedova domu a železnou tyčí rozbil okno, kterým vnikl do pracovny v podkroví," popsala zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Železnou tyčí postupně rozbil vybavení místnosti. Pak se přesunul do přízemí, kde tyčí dál ničil zařízení. Nejprve řádil v kuchyni, kde poškodil kuchyňskou linku a vitrínu, poté v obyváku. Přes dveře terasy se dostal opět z domu ven a utekl pryč.

„V tomto případě majitelům domu způsobil škodu přesahující dvě stě tisíc korun," vyčíslila mluvčí.

Majitelé po příjezdu domů nevěřili vlastním očím. Policejní hlídka krátce na to muže zadržela. Lékařka rozhodla o jeho převozu do psychiatrické léčebny v Kroměříži.

Policisté muži sdělili obvinění z trestného činu porušování domovní svobody a poškození cizí věci a také podali návrh na vzetí muže do vazby. Muž byl převezen do vazební věznice v Olomouci. Nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. (hed)