Kvůli vytrvalému neplacení nájemného musela v úterý 21. října za přítomnosti exekutorky opustit jednopokojový byt v činžovním domě v Schlattauerově ulici.

„Nájemné neplatí dva a půl roku, přitom pracuje a má trvalý příjem,“ podivila se referentka pro bytové záležitosti městského úřadu Ilona Grossmannová s tím, že dluh se vyšplhal k částce osmdesát tisíc korun.

Po započtení penále z prodlení, nákladů na právní zastoupení, soudní řízení a vyklizení bytu může tato částka narůst až na dvě stě padesát tisíc.

Radnice přihlédla ke skutečnosti, že žena pečuje o dvě děti, a učinila několik pokusů o smírné řešení. Nájemnice nejenže nadále neplatila, ale vyložila si vstřícnost města po svém.

„Nebyla schopna odstěhovat si své věci ani v prodloužené lhůtě šedesáti dnů, kterou jsme jí ponechali. Obvykle na to dlužníci mají patnáct dnů,“ potvrdila referentka.

Kompletně zařízený byt proto musela vyklidit najatá firma s tím, že náklady spojené s manipulací, odvozem a případným uložením majetku neplatičky v uzamčeném skladu půjdou na vrub dlužnice.

„Na náklady radnice mohla noc na středu i s dětmi přespat v městské ubytovně. Co bude dál, ale záleží výhradně jen na ní,“ upozornil mluvčí města Josef Beneš.

Uvolněný byt nechá radnice na náklady vystěhované ženy opravit a nabídne ho dalšímu uživateli.

„Evidujeme přes tři sta žádostí o přidělení městského bytu. Právě skončená exekuce byla letos už dvanáctou v pořadí,“ doplnil Beneš.