„Paní, která má kartu na starosti, tento výběr bance reklamovala s tím, že jde o omyl, protože v termínu výběru byla na dovolené. V peněžním ústavu se ale dozvěděla, že hotovost z bankomatu podle průmyslové kamery vybrala žena ve věku přibližně pětapadesát let, krátce střižených šedých vlasů. Proto se zástupci centra obrátili na policii a podali trestní oznámení na neznámého pachatele,“ popsala mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková.

Strážci zákona zjistili, že platební kartu si na jeden den ze skříňky vzala sociální pracovnice centra, čtyřiapadesátiletá žena ze Zlína. Vybrala si pět tisíc korun a kartu na druhý den vrátila na své místo. „Proto se na krádež přišlo až později z výpisu z účtu,“ dodala Bartíková.

Pachatelka zdůvodnila neoprávněný výběr tím, že byla ve finanční tísni. U karty byl navíc napsaný i PIN kód, takže se k penězům dostala velmi jednoduše.

„Sociální pracovnici, která okradla lidi, jimž měla pomáhat, jsme obvinili z trestných činů krádež a neoprávněné držení platební karty. Za tyto skutky obecně hrozí až dvouleté vězení,“ uzavřela Bartíková.