V pondělí 15. ledna odpoledne zamířili zlínští strážníci na obratiště trolejbusů na sídlišti Jižní Svahy. Přivolala je tam řidička trolejbusu MHD, která na konečné zastávce probudila spící cestující ženu. Ta však po vystoupení z vozu nezamířila do tepla domova, ale v důsledku opilosti se svalila na dlažbu nástupiště.

„Hlídka MP Zlín zjistila, že se jedná o třiačtyřicetiletou ženu ze Zlína, která není schopna kontrolovat své chování. Příčinu v podobě nemírné předchozí konzumace alkoholických nápojů potvrdil také analyzátor alkoholu v dechu, který na displeji zobrazil hodnotu přesahující 3,6 promile alkoholu v dechu. Tou se žena spolehlivě kvalifikovala mezi jedince postižené vážnou otravou alkoholem, při níž hrozí již významná zdravotní rizika,“ sdělil mluvčí Městské policie Zlín Pavel Janík.

Trolejbusová doprava ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyrazí i trolejbus se speciálním polepem.
Trolejbusy ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyrazil vůz se škálou jejich barev

„Druhá událost se odehrála v úterý 16. ledna večer v centru Zlína, kde byl prostřednictvím kamerového systému zjištěn muž sedící na chladné zemi,“ popsal Janík.

Strážníci pomohli dotyčnému vstát, a když je poté ujistil, že žádnou další pomoc nepotřebuje, neboť se necítí indisponován a v oblasti pití alkoholu se považuje za dostatečně trénovaného jedince, ho zkusili ponechat na místě.

„Jak se záhy ukázalo, odhad dotyčného nebyl správný. Jen o pár chvil později se sice dokázal z lavičky zvednout, ale zavrávoral, prohrál souboj s gravitací a opět se ocitl na zemi, kde zůstal ležet,“ informoval Janík.

Sedmapadesátiletý muž nadýchal 2,9 promile alkoholu.

„V obou popsaných případech byla k podnapilým jedincům přivolána zdravotnická záchranná služba, která vedle opilosti vyloučila jinou zdravotní indispozici. Po provedeném vyšetření je pak strážníci transportovali k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ uvedl Pavel Janík s tím, že v uplynulém roce 2023 tam MP Zlín převezla celkem 62 opilých osob.