Zlínští kriminalisté se od pondělí zabývají trestním oznámením na neznámou pachatelku, která připravila ženu ze Zlína o více než 344 tisíc korun. Za podvod jí v případě jejího vypátrání a odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Žena dala inzerát na prodej jízdního kola.

„Ozvala se jí zájemkyně, která začala komunikovat prostřednictvím komunikační aplikace whatsapp. Domluvily se, že platbu za kolo pošle přes poštovní aplikaci,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dodala, že zájemkyně poslala odkaz na údajné stránky České pošty, odkud se žena kliknutím dostala na stránky své banky.

Požár auta v lese u Želechovic nad Dřevnicí.
Požár v lese u Želechovic. Hasiče navigoval policejní vrtulník

„Tam zadala svoje přihlašovací údaje. Následně jí přišlo několik potvrzovacích sms zpráv a poté instrukce, aby šla k bankomatu, který jí vygeneruje heslo, na základě kterého potom obdrží finanční prostředky,“ popsala mluvčí.

Jakmile toto žena udělala a zadala na údajné poštovní stránky heslo, přišla jí sms zpráva o aktivaci jejího mobilního telefonu.

„V tom okamžiku žena zpozorněla, protože se nejednalo o její mobilní telefon. Zavolala proto do své banky, kde zjistila, že z jejího účtu odešlo v několika splátkách celkem 344 tisíc korun,“ doplnila Kozumplíková.

Případem se nyní zabývají zlínští kriminalisté. Za podvod hrozí pachatelce v případě jejího vypátrání a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.