Podle policie, žena letos v lednu po neshodách se sousedy úmyslně zapálila botník na společné chodbě bytového domu. Požárem poškodila nejen malby v domě, ale také elektroinstalaci a vstupní dveře. „Škoda se vyšplhala na více než sto tisíc korun. Za poškození cizí věci by žena mohla strávit za mřížemi až jeden rok,“ připomněla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní mají sousedé se ženou dlouhodobé neshody, které vyústily začátkem ledna v její výhrůžky o zapálení celého domu. „Jedna z obyvatelek domu šla v polovině ledna po schodech a uviděla šlehat plameny od botníku ve 2. patře. V celém domě bylo plno kouře. Za pomoci souseda požár částečně uhasila. Přivolaní hasiči požár dohasili a vyšetřovatel uvedl, že jeho příčinou bylo úmyslné zapálení,“ popsala událost zlínská policejní mluvčí.

Nakonec policisté podezřelou čtyřicetiletou ženu na místě zadrželi. „Dechová zkouška u ní ukázala 1,64 promile alkoholu. Kriminalistický technik ohledal místo činu a zajistil veškeré stopy, díky kterým se kriminalistům podařilo ustanovit žhářku. O její vině a výši trestu rozhodne soud,“ uzavřela Monika Kozumplíková. 

Ilustrační foto.
Neznámý řidič ve Zlíně narazil do vozidla a ujel. Pátrá po něm policie