Žena kvůli své nerozvážnosti přišla o více než sto čtyřicet tisíc korun. Neznámému pachateli hrozí v případě jeho vypátrání a odsouzení za trestný čin podvod až pět let odnětí svobody.

„Na sociální síti, kde se věnuje prodeji výrobků, ženu v prosinci loňského roku oslovil neznámý muž s tím, že je chirurg a pracuje na vojenské základně v Sýrii. Psali si česky, muž používal překladač. Koncem prosince se domluvili, že za ní přiletí do Prahy a rovnou si smluvili také sňatek,“ uvedla za zlínskou policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková Podle ní muž ženě vysvětlil, že k tomu, aby opustil základnu, potřebuje vyřídit volno, za což měla žena zaplatit.

Za pouhých jedenáct dní tak zaslala prostřednictvím nebankovní společnosti postupně různě vysoké částky na různá jména, celkem se jednalo o více než pět tisíc euro plus poplatky za převod peněz.

„Desátého ledna dostala e-mail, který potvrzoval přijetí peněz a v němž jeho pisatel požadoval zaslání další částky, a to 9000 euro na pojištění. Tuto částku už žena nezaslala, protože další peníze neměla,“ upřesnila zlínská policejní mluvčí.

Podle ní žena zpočátku posílala své naspořené prostředky. Když jí peníze došly, vzala si půjčku u bankovní instituce. Chirurg jí poté ještě napsal, aby si vzala další půjčku, aby si mohl volno ke sňatku vyřídit, to už ale žena odmítla a celý případ oznámila na policii.