„V podvečer, krátce po šesté hodině, přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o dopadení zákazníka, který se pokusil odcizit různé druhy zboží. Do provozovny tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka,“ sdělil mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého muže ze Vsetínska, který se pokusil ukrást věci v hodnotě necelé tisícikoruny. Postupoval tak, že na samoobslužné pokladně namarkoval pouze část nákupu a další věci již ukládal mimo kontrolní váhu.

Ilustrační foto
Opilý muž v Kloboukách ujížděl a utíkal policii. Pak se vydával za své dvojče

„Když se jej hlídka dotázala na motivaci k takovému jednání, dostalo se jí bezelstné odpovědi, že za takové ‚kraviny‘ přece nebude platit,“ popsal Pavel Janík.

Poté, co se strážníkům podařilo vstřebat obsah pachatelova sdělení, začali pátrat také po původu tří nových mikin, které měl dotyčný u sebe. Netrvalo dlouho a bylo zjištěno, že ani za tyto mladý muž nezaplatil.

Pat a Mat ze severu přijeli krást kola do Zlína. Při útěku je hodili do Dřevnice
Pat a Mat ze severu přijeli krást kola do Zlína. Při útěku je hodili do Dřevnice

„V blízké prodejně módního zboží potvrdili, že dvě z nich si povedený filuta nacpal ve zkušební kabince rovnou do batohu a třetí si oblékl na sebe,“ doplnil mluvčí. Než prodavačky stačily zalarmovat ostrahu, byl zloděj i s mikinami pryč. Způsobil tak škodu 1500 korun.

Odcizené zboží se v obou případech vrátilo do prodejen a přistižený zloděj odešel bez něj. „Zato však lehčí o 5 tisíc korun, které zaplatil jako pokutu za přestupek proti majetku,“ uzavřel Pavel Janík.

Zdroj: HZS, ZZS a Policie Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje