„Stíháno je osm mužů ve věku třicet až devětačtyřicet let a dvě ženy ve věku osmadvacet a čtyřiatřicet let ze Zlínského kraje. A to pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ informovala v pondělí mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Organizovaná skupina k výrobě používala dostupné lékové přípravky, které nakupovala v zahraničí. „Kriminalistům se podařilo prokázat, že obvinění od dubna loňského roku vyrobili nejméně 12 kilogramů pervitinu, který poté distribuovali dalším osobám především toxikomanům ve Zlínském kraji. Takové množství by na černém trhu mělo hodnotu zhruba 18 milionů korun.

Řidič v Kašavě zapíchl dodávku do mostku; neděle 21. ledna 2024
Řidič v Kašavě napíchl dodávku na zábradlí mostku. Skončil v péči záchranářů

Kriminalisté v polovině minulého týdne zadrželi na různých místech v kraji jedenáct podezřelých osob. Dále provedli sedm domovních prohlídek a dvě prohlídky nebytových prostor.

„V rámci domovních prohlídek jsme nalezli důkazní materiály a zajistili finanční hotovost zhruba 1,3 milionu korun, drahé kovy, vozidla, drogy a předměty související s nelegální výrobou drog,“ doplnila Kyšnerová.

Spolupráce desítek policistů napříč kraji

Jednalo se o mimořádně rozsáhlý zákrok, na kterém se podílely desítky policistů z celého Zlínského kraje a ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Tři z deseti obviněných následně skončili ve vazbě.

Zdroj: Youtube

Všem deseti vyšetřovatel sdělil obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let. Část této skupiny prováděla i majetkovou trestnou činnost, kradli zboží v obchodech.

Případ dozoruje zlínská pobočka Krajského státního zastupitelství Brno.