Muž se v pondělí pokusil vloupat do solárního studia v centru Zlína, a když ho strážci zákona chytili, vzteky kopnul do jejich auta.

„Muž se solárního studia sice nic nevzal, ale stačil napáchat škodu za sedm tisíc. Mimo dveře poškodil i plastové krabice elektrického rozvaděče,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Jakmile byli na zloděje upozorněni policisté, hned vyrazili na místo. Pachatel ale před nimi začal utíkat. „Hlídka už však poznala, že jde o jim známého recidivistu, takže rovněž věděla, kde si na pachatele počkat. Muže zastavili na ulici u domu na Jižních Svazích,“ řekla mluvčí.

Zdržený zloděj se však začal vzpírat a být agresivní. „Odmítal předložit doklady a jeho agrese se vystupňovala natolik, že nakonec kopnul do služebního auta tak, že rozbil okno. Muže jsme nakonec museli spoutat a odvést do cely,“ konstatovala Bartíková.

Dodala, že nyní je podezřelý z pokusu krádeže vloupáním a poškozování cizí věci. „Poškození služebního vozu policisté vyhodnotili jako přestupek, za něž mu hrozí pokuta,“ vysvětlila ještě policejní mluvčí.