Pachatele krádeže dvou seker v ceně téměř tři tisíce korun zadrželi zlínští policisté ve středu večer poblíž nákupního střediska na Zlínsku. Vzhledem k tomu, že nekradl poprvé a je v podmínce, hrozí mu za krádež odnětí svobody až na tři roky. Muž skončil v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí soudu.

„Zaměstnanec prodejny odpoledne inventurou zjistil, že v prodejně chybí dvě sekery. Na kamerových záznamech uviděl muže, který nářadí ukradl, zabalil do své bundy a odnesl z obchodu bez zaplacení. Stejného muže uviděl tentýž den navečer opět vstupovat do prodejny. Zaměřil se na něj a zavolal na linku 158,“ popsala mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Městská policie ve Zlíně. Ilustrační foto.
Mimozemšťani nebo žena mezi dvěma muži. Takový byl máj pro zlínské strážníky

Muž tentokrát nic neodcizil a vyšel z prodejny ven. Policisté zloděje podle popisu zaměstnance prodejny zadrželi na zastávce MHD, kde čekal na trolejbus.

Recidivista nejprve zapíral, ale pod tíhou důkazů se ke krádeži přiznal s tím, že nářadí vzápětí prodal neznámému muži za tisíc korun. „Jakmile měl k dispozici hotovost, vydal se do stejné prodejny znovu, aby koupil kytici své přítelkyni. Ceny květin ho ovšem ohromily, proto odešel s nepořízenou,“ doplnila mluvčí Kozumplíková.