Za tento čin si v uplynulých dnech vyslechl obvinění z trestného činu krádež. Muž si v současnosti odpykává trest odnětí svobody za jinou trestnou činnost.

„Kriminalisté vyhlásili po traktoru pátrání a zaměřili se na hledání pachatele. Ve spolupráci s majitelem a s policisty z Moravskoslezského kraje zjistili, po jaké trase traktor ze Slopného cestoval. Odhalili také, kdo je pravděpodobným pachatelem a vyhlásili po muži pátrání,“ uvedla mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková s tím, že mezitím formou mezinárodní spolupráce se sousedním státem vypátrali, že traktor byl nějakou dobu zaparkovaný u silnice, kde ho našli a zajistili tamní policisté.

Kriminalisté věděli, že po podezřelém pátrá více policejních oddělení z republiky, protože byl podezřelý z další trestné činnosti.

„O prázdninách ho nakonec vypátrali policisté v Moravskoslezském kraji a převezli ho do vazební věznice. Traktor si převzal majitel a recidivistovi, který byl již devatenáctkrát soudně trestaný, hrozí další, až pětiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela mluvčí.