Když se sedmačtyřicetiletý muž, který bydlí nedaleko Slavičína, probudil, nestačil se divit.

Na poště zjistil, že složenka byla vyplacená a on tak přišel o sociální dávku ve výši tři tisíce sedm set korun.

Případ ihned oznámil slavičínské policii. Té se v uplynulých dnech podařilo pachatele vypátrat a přijít celé věci na kloub. „Padesátiletý pachatel totiž vzal mimo složenky i kamarádův občanský průkaz. S ním přišel na poštu do Slavičína, kde mu ji úřednice proplatila. Pak se opět vrátil do domu a průkaz stále nic netušícímu spícímu muži zase vrátil,“ vysvětlil mluvčí policie Aleš Mergental.

Jak je však možné, že si pracovnice pošty nevšimla, že peníze dává naprosto cizímu člověku? Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové se občas stává, že si lidé na fotografiích nejsou podobní.

„Naši zaměstnanci kontrolují například platnost občanského průkazu, zda doklad souhlasí například s údaji na poštovní poukázce. Pokud by měl jakýkoli pracovník podezření, tak by poukázku nevyplatil. V případě, že by například vyplatil peníze ženě místo muži, pak by to bylo zřejmé pochybení. Je možné, že se ten člověk, kterému byly peníze vyplaceny, podobal člověku z občanského průkazu,“ domnívala se mluvčí.

Zloděj si peněz notně užil. Všechny je propil a projedl. Teď mu hrozí až dvouleté vězení. Zda–li pracovnice pošty, která poukázku vyplatila, skutečně pochybyla, vedení pošty nadále šetří.